162 nye STX-studenter

Udgivet:26. juni 2017, 11.13

Læsetid:5 minutter

hebs dækker til HF og IA.

IKAST-BRANDE STX Dimittendlisten fra Ikast-Brande Gymnasium sommer 2017

3a

Adam Geil, Ikast

Amalie Marie Nielsen, Herning

Anja Ågård Ørum, Silkeborg

Cecilie Ellehammer Nielsen, Vildbjerg

Ditte Jørgensen, Karup

Emelie Koll Johansen, Brande

Emily Holden Hoelgaard, Ikast

Julie Dahl Rechnitzer Tind, Ikast

Julie Maul, Ikast

Katrine Brun Lunding, Herning

Katrine Nørgaard Jensen, Hampen

Louise Marie Schmidt Kristensen, Bording

Maja Isabella Hunt, Brande

Maria Agerholm Poulsen, Ikast

Maria-Louise Primdahl Rathleff, Brande

Marie Tønsberg Ib, Ikast

Mathias Laursen Kastbjerg, Ikast

Michelle Bech Mathiesen, Brande

Morten Ørsted Kirkeby, Ikast

Nicklas Astrup Christiansen, Herning

Nikolaj Helleskov Engelbrektsen, Brande

Shannie Sangild Hedelund, Ikast

Simas Juozapaitis, Ikast

Simone Viborg Hansen, Engesvang

Søren Haugaard Pedersen, Bording

3b

Anne Katrine Hansen, Ikast

Anne-Line Thomsen, Ikast

Cecilie Raakilde S Jakobsen, Ejstrupholm

Christa Hansen, Engesvang

Christoffer Hauge Bagger, Ikast

Daniel Claudi Mortensen, Rødkærsbro

Emilie Bastrup Bertelsen, Ikast

Henriette Haubjerg Nielsen, Herning

Janne Kornum Thomassen, Skive

Jonas Götze Lindegaard, Ikast

Jonas Hoffmann Nedergaard, Ikast

Josefine Overgaard Gudmundsen, Esbjerg V

Julie Greve Jensen, Ikast

Lasse Meldgaard Pedersen, Ikast

Laura Stilling, Sunds

Mads Thymann Hansen, Ikast

Marie Finnemann Nielsen, Årre

Mathias Carl Gyvelgaard Nielsen, Ikast

Mette Marie Kjærsgaard, Brande

Mikkel Faartoft Jensen, Brande

Morten Aaes Granlund, Ikast

Nicolai Fly Hylddal Jensen, Herning

Oskar Malling Bøgedal, Brande

Peter Engtorp, Struer

Rikke Holtet Skov Olesen, Herning

Sangkaran Illankumaran, Ikast

Stephanie Amalie Astrup, Horsens

Troels Holm Nielsen, Ikast

3c

Amalie Laursen Kastbjerg, Ikast

Anna Uldum Mortensen, Ikast

Anne Lilholt Fruerhøj Bonnesen, Ejstrupholm

Anne Lykke Lorentsen, Herning

Birvan Bardakci, Ikast

Camilla Smed Lauvring-Loft, Bording

Christopher Skovbjerg Nørgaard, Ikast

Daniel Scott Jensen, Ikast

Emma Louise Frohn, Ikast

Frederik Skov Kjeldsen, Ikast

Julie Brandt Skjelborg, Ejstrupholm

Lucas Carstensen, Brande

Maida Mujcinovic, Ikast

Maria Høgh, Ejstrupholm

Megan Ashleigh Bridges Sergeant, Brande

Nicolaj Aunsholt Storgaard, Ikast

Nikoline Carlsen, Ejstrupholm

Olivia Tjærby, Ikast

Pernille Breinbjerg, Them

Sarah Elvang Nielsen, Ejstrupholm

Sevval Arslan, Ikast

Simon Rahbek, Ikast

Tobias Machat Lauritsen, Ikast

Vinethkanth Srikanth, Herning

3f

Alex Heldgaard Kristensen, Herning

Anne Birgitte Simonsen, Bording

Camilla Hyldgaard Riddersholm, Ikast

Camilla Prüsse Tange Mark, Engesvang

Cecilie Friis Vestergaard, Herning

Cecilie Martha Würtz, Engesvang

Christian Hovgaard, Herning

Clara Stryhn Lindgaard, Ikast

Ea Jakobsen, Herning

Ebbe Bilenberg Schou, Ikast

Emilie Anna Leboeuf, Ejstrupholm

Emilie Overgaard Poulsen, Ikast

Frederik Høyberg Johannsen, Ikast

Helene Kjøller Rosing, Brande

Jonas Mejdal Bøgild, Herning

Katrine Bay Møller Dahl, Ikast

Louise Lumby Lauritsen, Ikast

Mia Würtz Bech, Ikast

Michelle Glud Thomsen, Brande

Nina Vignjevic, Ikast

Pernille Ørskov Muusmann, Ikast

Shabnam Nazari, Brande

Sille Kaczor Poulsen, Ikast

Simone L. Hedebo Sørensen, Ikast

Simone Stubkjær Bukalo, Ikast

Sofie Elise Veste Søndergaard, Brande

Stefan Thrane Lund, Brande

Victoria Kathrine Kriegbaum Jørgensen, Ikast

3x

Akgash Sundaralingam, Ikast

Andreas Schnedler Jørgensen, Brande

Anugiya Jeyaratnam, Ikast

Frederik Grevsen Jørgensen, Ikast

Isabell Merian Bjarnø, Bording

Jonas Lindenberg Sloth, Ikast

Katrine Eriksen, Brande

Marc Phillip Diederichsen, Ikast

Martin Michael Lau, Engesvang

Nikolaj Lindenberg Sloth, Ikast

Pirasanth Kugathasan, Ikast

Rahul Rajkumar, Ikast

Rikke Vinther Ohrt, Ikast

Stefan Kularajah, Ikast

3y

Aleyna Göncu, Ikast

Anders Stentoft Clausen, Brande

Cecilia Bergen, Brande

Charlotte Weilgaard Udengaard, Brande

Emma Hansen, Ikast

Emma Mølgaard Engelbreth, Bording

Frederikke Støjberg Pedersen, Ikast

Julie Bæhr-Madsen, Ejstrupholm

Julie Knudsen, Ikast

Kadriye Ceren Öniz, Ikast

Lejla Kuduzovic, Herning

Line Skov Madsen, Brande

Magnus Braüner Nygaard, Ikast

Maja Lund Jensen, Ejstrupholm

Maria Eg Rahbek, Brande

Matilde Have Kallesøe, Engesvang

Milad Peikar, Brande

Nanna Houlberg Nielsen, Brande

Nicoline Lindholt Stefansen, Ikast

Sebastian Bech Thomsen, Brande

Sofie Amalie Aalbæk Tøttrup, Brande

Sowmeya Vasantharasah, Brande

Trine Stoustrup Jakobsen, Brande

3z

Andreas Stendevad, Helsinge

Benjamin Vilhelm Westh, Helsinge

Emil Albrechtsen, Ringkøbing

Frederik Dahl Rasmussen, Ikast

Heidi Lerche, Brande

Helena Elbæk, Ikast

Jákup Ludvig Thomsen, Ikast

Joachim Valdemar Andersen, Helsinge

Johanne Skov Ellekjær, Ikast

Julie Bay Møller Dahl, Ikast

Magnus Braas Granno, Helsinge

Maja Keziah Carlsen, Ikast

Maria Højgård Klausen, Give

Marie-Louise Søberg Nissen, Tinglev

Mie Herred Andersen, Ikast

Signe Ullstad Andersen, Virum

Simon Skovdam Skaarup, Brenderup Fyn

Søren Horslund Gantzel Pedersen, Ikast

Tobias Juul Hansen, Ikast

Victor Hougaard Sidal Svendsen, Virum